Сторінка музкерівника

Порада для батьків.

Бережіть дитячі голоси.
          Батьки повинні знати, що дитячий голос  у дітей встановлюється з 10 і до 15-18 років дитини, а до цього дитячий голос слабкий і високий, бо голосові складки у дітей коротші і коливаються тільки краями, ніж у дорослої людини. Тому, майже всі дитячі голоси звучать дзвінко, витончено та легко.  Та неуважне ставлення дорослих до дитячого голосу може привести до тяжких ускладнень, зіпсування його звучання на все життя, що позначиться на розвитку мовлення дитини і її нервово-психічному стані, часто хворіють.Тому батькам треба дотримуватися певних правил догляду за голосовим апортом дитини.
          Так робити не треба.
1. Не кажіть дитині: кажи голосно, щоб всі чули…
2. Не дозволяти кричати на вулиці та дома.
3. Не можна співати на вулиці та під час хвороби.
4. Не давати дуже гарячі та холодні страви, обмежувати солоні та гострі блюда.
            Та деякі дитячі голоси звучать низько, сипло, хрипко та напружено. Це трапляється, коли діти неправильно використовують натуральні регістри свого голосу ( імітують голос дорослого, «гудуть», погано артикулюють при розмові, не правильно беруть дихання). При цьому псується органіка дитячого голосу: він починає хрипіти, втрачає інтонаційну точність та темброву стійкість.
              Поради для батьків.
1. Слідкуйте за здоров’ям та голосом дитини.
2. Не дозволяйте дитині кричати, голосно сміятися або вигукувати.
3. Не дозволяйте голосно співати.
4. Не розмовляйте на холодному повітрі, зимою на вулиці.
5. Не давайте дуже гарячі та холодні страви, солоні та гострі блюда.
6. У разі зміни голосу, його сипіння або «гудіння», звертайтесь до лікаря-фоніатора.